مقدمه
تجزیه و تحلیل های مالی، یکی از ابزارهای مدیریت مالی است که شامل ارزیابی در شرایط مالی و عملکرد یک شرکت تجاری یک وضعیت و یا حتی اقتصاد آن شرکت و پیش بینی شرایط و عملکرد آینده آن شرکت است. به عبارت دیکر این بدان معنی است که میزان ریسک و بازده مورد نیاز را بررسی می کند.
در یک شرکت بررسی های مالی ممکن است نه تنها برای ارزیابی عملکرد آن شرکت به کار رود بلکه برای ارزیابی قسمتهای مختلف از شرکت، بخشها و خطوط تولید نیز به کار می رود. این تجزیه و تحلیل ها ممکن است هم به صورت دوره ای و زمانی که مورد نیاز است انجام شود تا بتواند نه تنها تصمیمات مالی درست و آگاهانه را تضمین کند. بلکه به عنوان کمکی برای اتخاذ سیاستهای شخصی و سیستم های تشویقی مورد استفاده قرار گیرد. در بیرون از این موسسه، تجزیه و تحلیل های مالی ممکن است برای تعیین ارزش یک مصرف کننده جدید استفاده شود تا به وسیله آن توان منابع را برای شرایط قرارداد بلند مدت و همچنین عملکرد بازاری رقیبان را ارزیابی کنند. موسسات و سرمایه گذرانی که دارای زمان ونظر کارشناسی و یا منبعی که این بررسی های مالی را انجام می دهند نیستند ممکن است خود مبادرت به خرید این تجزیه و تحلیل ها از شرکتهایی که در این زمینه تخصص دارند بکنند چنین شرکتهایی می توانند گزارشاتی از از تجزیه و تحلیل های کاملاً دقیق با جزئیات کامل گرفته تا بررسی های ساده تجاری را انجام دهند.از نظر سهامداران نیز میزان افزایش ثروت چه از طریق افزایش قیمت و ارزش شرکت و چه از طریق سود نقدی حائزاهمیت است. این ارزیابی‌ها از نظر مدیران به لحاظ ارزیابی عملکرد خودشان و سایر بخش‌ها و نیز میزان پاداش صحیحی که به آنها پرداخت می‌شود و حق مسلم آنها است اهمیت است از نظر دولت‌ها این ارزیابی‌ها برای رسیدن به سه هدف تخصیص بهینه منابع به‌عنوان هدف اصلی، توزیع عادلانه درآمد و تثبیت شرایط اقتصادی با مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی حائزاهمیت است از نظر بانک‌ها و مؤسسات مالی – اعتباری نیز تداوم فعالیت شرکت و ایمان به بقای شرکت برای ارائه وام‌ها و تسهیلات اعطائی از نظر نرخ و میزان حائزاهمیت است. اما آنچه که بیشتراهميت دارد از دید سرمایه‌گذاران است، زیرا این قشر حاضر نیستند که در شرکت‌های با مخاطره بالا سرمایه‌گذاری کنند و لذا اگر هم چنانچه این کار را انجام دهند، به‌ازائ ارزش بیشتر، بازدهی بیشتر مورد انتظار خواهد بود.

شرکت کارا امین ارتباط

• تاريخچه :
تأسيس شركت :
شركت كارا امين ارتباط سومين شركت زير مجموعه صنايع مخابراتي راه دور ايران است كه در راستاي ساختار جديد ITI در تاريخ ۱۸/۸/۸۲ تحت شماره ۲۱۱۵۳۸ در اداره ثبت شركتها و موسسات غير تجاري به ثبت رسيد.
شروع بهره برداري :
هسته اوليه اين شركت گروه ارتباطات ديتا از واحدهاي زير مجموعه معاونت فني شركت ITI بوده است كه در سال ۷۸ ايجاد گرديد و در آن زمان مسئوليت شركت در مناقصات ديتا كه توسط شركت مخابرات ايران و ساير سازمان ها برگزار مي شود بعهده اين گروه بود. پس از تأسيس شركت و دريافت مجوز PAP در تاريخ ۴/۱۲/۸۲، مقدمات مطالعه و تأمين تجهيزات پروژه كه بعنوان يكي از مهمترين اهداف شركت كارا امين ارتباط بود، شروع شد . در طول سال ۱۳۸۳ مديريت و پرسنل شركت در حال مطالعه، تدارك، نصب تجهیزات و راه اندازي اين پروژ مهم پرداخته و متعاقبا در سال ۱۳۸۴ اولبن فاز بهره برداري آغاز شد.
زمينه فعاليت :
شركت كارا امين ارتباط يكي از ۱۱ شركت دارنده مجوز PAP مي باشد كه عمده فعاليتهاي آن در زمينه ارائه سرويسهاي پهناي باند گسترده (Broad Band) و ساير سرويس هاي مخابراتي مي باشد. ضمناً اين شركت در زمينه طراحي و مهندسي پلانهاي مخابراتي سوابق درخشاني دارد.

شرح فعاليتهاي شركت :
۱- ارائه دهنده انواع سرويسهاي Broad band :
– اينترنت پرسرعت با تكنولوژي xDSL جهت عموم مردم
– ارائه سرويسهاي Wireless ، Wimax و VSAT
– طراحی و پیاده سازی شبكه هاي خصوصي مجازي (Virtual Private Network)VPN
2- تأمين، فروش ، نصب و راه اندازي، پشتيباني و نگهداري سيستمهاي ارتباطی
۳- طراحي ،پياده سازي ، نگهداري و مديريت انواع سيستمها و شبكه هاي مخابراتي (System Integration) : شبكه هاي LAN و WAN
4- ارائه مشاوره در خصوص راه حلهاي شبكه هاي ارتباطي (Solution Provision)
5- طراحي و ساخت اسپليتر، بالن و پانل بالن
۶- فروش مودمهایADSL و ADSL2+ در انواع USB ,Ethernet ,Hybrid
7- فروش انواع تجهیزات مخابراتی
۸- فروشSplitter ,Mixer , Balloon
9- ارائه سرویس ADSL در۱۰ استان و۲۰ شهر و۱۱۰مرکز مخابراتی
۱۰- مجری پروژهICTروستایی استان فارس
۱۱- مجری پروژه نظارت تصویری در شیراز ( جهت سازمان حمل و نقل و کنترل ترافیک شهرداری شیراز)
تنوع مشتريان
۱- شرکتهای مهندسین مشاور( در زمینه الکترونیک ، مخابرات و شبکه ):
شرکت ستاره سبز – شرکت برج الکترونیک – شرکت آواژنگ- شرکت نرم افزار سیمین- شرکت مشاور ساختمان صنعت- شرکت آرسا ساختمان- شرکت پارس پویش – شرکت جهان پی سامان و…
۲- بانکها وشرکتهای بیمه :
بیمه البرز- بیمه کار آفرین- – بیمه خدمات در مانی- بانک اقتصاد نوین- بانک سپه – بانک ملی و ….
۳- دانشگاهها ومراکز آموزشی ودرمانی:
سازمان نظام پزشکی- سازمان پزشکی قانونی- سازمان نظام پزشکی- آزمایشگاه دانشبد – داروخانه ها – بیمارستان شفا و …
دانشکده فنی دختران- دانشگاه مجازی- موسسه تحقیقا ت وسرم سازی رازی – آموزشکده عالی دستغیب …
۴- سازمانها و وزارتخانه های دولتی :
شرکت توزیع نیروی برق- اداره داد گستری- شهرداری مرکزی- شورای حل اختلاف- سازمان کنسر سیوم – اداره اصناف- سازمان قطار شهری- استانداری فارس- پتروشیمی – سازمان تامین اجتماعی- اداره تعاون- بورس فارس- بورس حافظ – اداره انتشارات و مطبوعات و….
۵- نشریات و مؤسسات فرهنگی:
آموزشگاه ملا صدرا- آموزشگاه فرزانگان- آموزشگاه فاضل- آموزشگاه قلم چی – آموزشگاه طرح- آموزشگاه عالی زند- آموزشگاه سماء … – روزنامه نیم نگاه- ماهنامه عصر ارتباط- هفته نامه صحبت نو- هفته نامه همگام و…
۶- موسسات صنعتی و تجاری:
شرکت فاتح صنعت کیمیا – شرکت اساس صنعت- شرکت فارس تکاب – شرکت زرین غزال- شرکت عایق سازان خاور میانه- شرکت نمک هامر- شرکت ارژن- شرکت عصر اندیشه- شرکت ایران خودرو- شرکت تالیا – هتل ها و …
۷- VPN:
دفاتر خدمات ارتباطی- بانک ملت استان گلستان- شرکت سیمان فارس نو – شرکت سیمان داراب – طرح دولت الکترونیک شهرستان نیریز و …
۸- مجری پروژه کارت هوشمند سوخت
۹- دفاتر هواپیمایی
۱۰- مشترکین خانگی
چارت سازمانی
شرکت کارا امین ارتباط متشکل از دو دفتر : دفتر تهران و دفتر شیراز ، دارای بیش از شصت پرسنل مجرب و با تجربه می باشد و ساختار سازمانی آن به شرح ذیل می باشد:
۱- مدیریت:
هیئت مدیره کارا امین ارتباط متشکل از سه نفر می باشد که تعیین سیاستهای کلان شرکت، هدایت و برنامه ریزی دراز مدت را به عهده دارند.
سوابق و تجارب کاری در زمینهIT یکی از ویژگیهای بارز اعضاء هیئت مدیره می باشد. در حال حاضر کنترل و نظارت بر کلیه عملیات، تعاملات و گزارشهای کاری روزانه واحد های مختلف به صورت مشخص و تعریف شده توسط مدیریت انجام می پذیرد.
۲- واحد فنی
این واحد با هدف افزایش توان فنی کارشناسان خودو به روز کردن توانمندیهای خود در زمینه های مختلف فنی فعالیت می نماید که میتوان مختصراً به موارد ذیل اشاره نمود:
۲-۱ نصب و راه اندازی اینترنت پر سرعت در مراکز مخابراتی ،که شامل نصب تجهیزات پسیو و اکتیو، وتنظیمات مربوط به DSLAM می باشد.
۲-۲ تنظیمات مربوط به تجهیزات مخابراتی و شبکه ای جهت راه اندازی ISP از جمله تنظیم روتر، سوییچ ، AAAServer وAccounting.
2-3 ارائه طرح پیاده سازی پروژه ICT روستایی در استانهای فارس و آذر بایجان غربی.
۲-۴ پشتیبانی و توسعه تجهیزات موجود در مراکز مخابراتی شیراز و سایر شهرستانهای تحت پوشش .
۲-۵ گسترش ارتباط بین مراکز مخابراتی بر بستر سیم خصوصی
۲-۶ مانیتورینگ دایمی میزان پهنای باند مشترکین و پهنای باند مورد نیاز شبکه
۲-۷ مشاوره در زمینه انواع راه حلهای انتقال دیتا
۳-واحد فروش و توسعه
این واحد به عنوان لبه تماس شرکت با مشتریان وظیفه تحلیل نیاز مشتری و ارائه راه حل های جامع را بر عهده دارد.از عمده فعالیتهای این واحد:
۳- ۱ – بررسی فرصتهای جدید در شهرستانها
۳- ۲ – ارتباط مستقیم بامسئولان مخابرات و پیگیری امور مخابرات مراکز
۳-۳ – هدایت بخش امور مشترکین و پشتیبانی فنی
۳-۴- مذاکره و تنظیم قرارداد شرکای تجاری
۳-۵- خرید تجهیزات مورد نیاز شرکت و فروش تجهیزات به دیگر شرکتها و شهرستانها
۳-۶ – ارزیابی موقعیت شرکت از لحاظ فروش و تو سعه در مقایسه با دیگر شرکتهای رقیب
۴-واحد تحقیق و مهندسی
۴-۱- ارائه طرحهای مناسب در جهت بهبود کیفیت service و ارائه به بخش فنی
۴-۲- مطالعه و بررسی بر روی تکنولوژی های جدید ایجاد شده
۴-۳- سرویس دادن به پروژه های جاری شرکت از لحاظ علمی و فنی
۴-۴- بررسی مناقصات و تحلیل آنها و معرفی آنها به مدیر عامل بر اساس توانایی وامکانات شرکت
۵-واحد سیستمهای بی سیم
شرکت KAEضمن ارائه روشهای و راهکار های نوین ارتباطی برای جایگزینی مشکلات سیمی و ارائه راه حل های جامع مخابراتی ، از بستر بی سیم جهت انتقال صدا ،تصویر و دیتا در فواصل مختلف تا KM200 نیز بهره میبرد.
۵- ۱- ارائه سرویسهای Point Wireless Point to Multi Wireless Point to Point,
با در نظر گرفتن ارتقاء کیفیت سرویس (حذف تجهیزات میانی مخابرات)،ارائه خدمات و سرویسهای دیتا به متقاضیانی که به دلایلی قادر به استفاده از خطوط ADSL نیستند .
۵-۲- ارائه سرویسهای WiFi بصورت In door, Out door و ایجاد Hot Spot در مراکز مختلف.
تا کنون راه حل های فوق برای مراکز دانشگاهی ، پایانه های مسافر بری، کار خانجات متعدد، فرودگاه و مناطق باستانی توریستی ارائه شده است .
۵-۳- ارائه سرویسهای مختلف VSAT
این نوع سرویسها با همکاری شرکتهای SAPبه منظور اتصال نقاط متعدد شرکت ها به یکدیگر برای انتقال انواع داده با کیفیت بالا بوده ،که مسافت و موانع جغرافیایی مانع استفاده از دیگر انواع راه حلهای سیمی یا بی سیم برای آنها می باشد.
۵-۴- آماده سازی بستر مناسب جهت ارائه سرویسهای WIMAX:
با استفاده از این سرویس بصورت Non line of sight سهولت استفاده از سرویسهای اینترنت پر سرعت با کیفیت بالا و نیز سرویسهای ویدیو کنفرانس و VOIP بدون نیاز به خطوط مخابراتی در فواصل مختلف مهیا می گردد.
۶-واحد بازاریابی و تبلیغات
این دو واحد بر اساس روشهای نوین در رشد و توسعه فعالیتهای فروش و جذب مشترکین و ارتقاء کیفیت خدمات پس از فروش از طریق نظر سنجی نقش عمده ای دارند.
۷-واحد مستند سازی
ثبت کلیه اجزاء و مراحل کار و نحوه ارتباط بین مراحل مختلف به نحوی که کار بران بتوانند به سهولت از نحوه کار آشنایی حاصل کنند.
واحد مستند سازی نحوه ارائه خدمات واحدها به یکدیگر و اطلاع رسانی را مشخص مینماید. به عبارت ساده تر نحوه تعامل بین قسمتهای مختلف هر شرکت ،اصلاح روشها ،نحوه ارتباطات، شرح مراحل کار ،نمودار های گردش کار،مدت زمان انجام کار با توجه به نوع ارتباط مشخص گردیده و در این واحد به صورت مستند ،ثبت میگردد. جهت ثبت و طبقه بندی مدارک و اطلاعات مورد نیاز ضروری است فرمهای مورد نیاز تهیه وتنظیم گردند.
۸-واحد امور مشترکین
به منظور اطلاع رسانی به مراجعین، انجام امور ثبت نام مشترکین، سرویس دهی هر چه بهتر و ارائه خدمات پس از فروش به مشترکین ،واحد امور مشترکین فعالیتهای خود را ارائه میدهد.از جمله فعالیتهای دیگر این واحد میتوان : تمدید قرارداد،انجام هماهنگی های لازم جهت برقراری و یا قطع سرویس،پاسخگویی تلفنی و رفع خرابی، تهیه آمار هفتگی و…را نام برد.

۹-وحد پشتیبانی فنی :
۹- ۱- پاسخگویی و پشتیبانی تلفنی مشترکین به صورت ۱۲ ساعته ( ۸ الی ۲۰ )
۹- ۲ – نصب مودم و راه اندای و تحویل سرویس های اینتـرنت پـر سرعت و شبـکه های خصـوصی مجـازی ( VPN)
9-3 – رفع خرابی در محل مشترکین و مراکز مخابراتی
۹-۴- انجام تنظیمات مودم های Wireless Modem , Access Point , G.HDSL , ADSL 2+, ADSL
9-5- طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی انواع شبکه های LAN
9-6- رفع عیب سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوترهای شخصی و Work Station های شبکه های کامپیوتری
۱۰- واحد مالی و اداری :
این واحد امور مالی و اداری شرکت و پشتیبانی های ستادی لازم را به عهده دارد .

جدول توزیع پرسنل شرکت کارا امین ارتباط

دکترای تکنولوژی اطلاعات و کامپیوتر ۱ نفر
کارشناس ارشد برق الکترونیک ۱ نفر
کارشناس ارشد مخابرات ۲ نفر
کارشناس ارشد کامپیوتر ۱ نفر
کارشناس ارشد صنایع ۱ نفر
کارشناس الکترونیک ۸ نفر
کارشناس کامپیوتر ۳ نفر
کارشناس مدیریت صنعتی ۲ نفر
کارشناس صنایع ۱ نفر
کارشناس حسابداری ۳ نفر
کارشناس اقتصاد ۱ نفر
فوق دیپلم الکترونیک ۳ نفر
فوق دیپلم کامپیوتر ۳ نفر
فوق دیپلم مکانیک ۱ نفر
فوق دیپلم حسابداری ۳ نفر
فوق دیپلم اقتصاد نظری ۱ نفر
دیپلم ۱۵ نفر

رضايتمندی مشتريان
شرکت کارا امین ارتباط موفقیت و رضایتمندی مشتریان را در موفقیت خود ارزیابی کرده و برای رسیدن به این هدف ارزیابی سطح کیفی وکمی خدمات را در دستور کار خود قرار داده است.
دارائيهاي ثابت مشهود
دارائيهاي ثابت مشهود بر مبناي بهاي تمام شده در حسابها ثبت ميشود، مخارج بهسازي و تعميرات اساسي كه باعث افزايش قابل ملاحظه در ظرفيت يا عمر مفيد دارائيهاي ثابت يا بهبود اساسي در بازدهي آنها ميگردد به عنوان مخارج سرمايه اي محسوب و طي عمر مفيد باقيمانده دارائيهاي مربوط مستهلك ميشود . هزينه هاي نگهداري و تعميرات جزئي كه به منظور حفظ يا ترميم منافع اقتصادي مورد انتظار واحد تجاري از استاندارد عملكرد ارزيابي شده اوليه دارائي انجام ميشود، هنگام وقوع به عنوان هزينه هاي جاري تلقي و به حساب سود و زيان دوره منظور ميگردد.
استهلاك دارائيهاي ثابت مشهود با توجه به عمر مفيد برآوردي دارائيهاي مربوط (و با در نظر گرفتن آئين نامه استهلاكات موضوع ماده ۱۵۱ قانون مالياتهاي مستقيم مصوب ۲۷/۱۱/۱۳۸۰) و بر اساس نرخها و روشهاي زير محاسبه ميشود:
دارائــي نرخ استهلاك روش استهلاك
ساختمان ۷ درصـد نزولي
وسائط نقليه ۲۵ درصـد نزولي
اثاثيه و منصوبات ۱۰ سـاله و سه ساله مستقيم
براي دارائيهاي ثابتي كه طي ماه تحصيل ميشود و مورد بهره برداري قرار ميگيرد ، استهلاك از اول ماه بعد محاسبه و در حسـابها منظور ميشود . در مواردیكه هر يك از دارائيهاي استهلاك پذير پس از آمادگي جهت بهره برداري به علت تعطيل كار يا علل ديگري براي مدتي مورد استفاده قرار نگيرد ، ميزان استهلاك آن براي مدت ياد شده معادل ۳۰ درصد نرخ استهلاك منعكس در جدول بالاست .
موجودیها: موجودی مواد و کالا به اقل بهای تمام شده یا خالص ارزش فروش ارزشیابی میشود. در صورت فزونی بهای تمام شده نسبت به خالص ارزش فروش مابه التفاوت بعنوان ذخیره کاهش ارزش موجودی شناسایی میشود. بهای تمام شده موجودی با بکارگیری روش میانگین متحرک قیمت گذاری و در حسابها منظور میشود.

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )
ترازنامه
سال۸۴
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۳۵۷۶۷۰۱۲۶۵
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۱۱۲۵۴۹۳۰۸۰۷
سایر حسابهای دریافتنی ۶۲۳۷۰۹۰۸۲
موجودی مواد وکالا ۱۳۳۶۶۴۰۷۴۹۱
سفارشات و پیش پرداختها ۱۲۷۰۷۰۱۰
جمع دارائیهای جاری ۲۸۸۳۴۴۵۵۶۵۵
دارائیهای غیرجاری :
دارائیهای ثابت مشهود ۱۲۸۸۲۷۹۵۶۹۳
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۲۸۰۶۴۶۳۱۱
سایر دارائیها ۱۹۸۵۴۰۰۸۴
سرقفلی حاصل از تلفیق ۱۱۶۴۹۱۸۲۴۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۴۵۲۶۹۰۰۳۲۸
جمع دارئیها ۴۳۳۶۱۳۵۵۹۸۳
بدهیهای جاری :
حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۷۲۱۴۷۰۲۳۱
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۳۴۴۴۰۵۲۶۵۱
پیش دریافتها ۳۷۲۰۳۸۴۰
ذخیره مالیات ۱۱۱۳۹۳۱۸۴
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۶۷۱۵۴۱۷۲۳۶
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۱۶۱۹۶۷۰۰۳۷۹
جمع بدهیهای جاری ۲۷۲۲۶۲۳۷۵۲۱
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۱۲۲۲۸۴۱۴۵۵
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۹۸۸۷۶۳۳۱۱
جمع بدهیهای غیرجاری ۲۲۱۱۶۰۴۷۶۶
جمع بدهیها ۲۹۴۳۷۸۴۲۲۸۷
حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۰۳۷۳۴۷۷۳
سود (زیان) انباشته ۱۰۳۲۷۷۸۹۲۳
جمع حقوق صاحبان سهام ۱۴۰۳۶۵۱۳۶۹۶
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۴۳۴۷۴۳۵۵۹۸۳

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )
ترازنامه
سال۸۵
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۱۲۷۵۶۹۳۱۷۸
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۱۱۸۸۰۹۴۱۷۴۷
سایر حسابهای دریافتنی ۱۸۱۲۱۷۴۳۷۰
موجودی مواد وکالا ۱۶۱۵۱۵۱۷۵۹۸
سفارشات و پیش پرداختها ۱۴۷۹۰۳۲۰۰۱
جمع دارائیهای جاری ۳۲۵۹۹۳۵۸۸۹۴
دارائیهای غیرجاری :
دارائیهای ثابت مشهود ۱۳۵۱۳۴۴۱۸۶۵
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۱۳۶۱۰۵۸۳۱۹
سایر دارائیها ۸۸۰۴۷۰۰۰
سرقفلی حاصل از تلفیق ۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۴۹۶۲۵۴۷۱۸۴
جمع دارئیها ۴۷۵۶۱۹۰۶۰۷۸
بدهیهای جاری :
حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۶۱۹۸۵۸۵۰۷۰
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۲۴۹۵۶۰۴۸۴۵
پیش دریافتها ۷۷۲۷۰۲۳۰
ذخیره مالیات ۲۴۷۷۴۹۰
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۴۸۲۴۴۰۱۶۳۳
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۱۸۵۱۳۶۲۸۰۰۵
جمع بدهیهای جاری ۳۲۱۱۱۹۶۷۲۷۳
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۹۷۷۰۵۹۵۳۴
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۱۱۶۰۹۳۳۵۷۸
جمع بدهیهای غیرجاری ۲۱۳۷۹۹۳۱۱۲
جمع بدهیها ۳۴۲۴۹۹۶۰۳۸۵
حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۲۱۸۱۰۰۲۸
سود (زیان) انباشته ۲۹۰۱۳۵۶۶۵
جمع حقوق صاحبان سهام ۱۳۳۱۱۹۴۵۶۹۳
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۴۷۵۶۱۹۰۶۰۷۸

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )
ترازنامه
سال۸۶
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۸۶۷۰۱۲۹۶۳
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۱۲۵۱۳۴۸۰۷۰۳
سایر حسابهای دریافتنی ۳۱۷۴۰۰۰۲۸۶
موجودی مواد وکالا ۲۴۳۴۸۹۳۳۶۵۴
سفارشات و پیش پرداختها ۲۶۷۲۵۱۶۳۱
جمع دارائیهای جاری ۴۱۱۷۰۶۷۹۲۳۷
دارائیهای غیرجاری :
دارائیهای ثابت مشهود ۱۲۸۵۶۳۷۷۹۸۶
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۱۲۸۲۸۸۸۹۸۲
سایر دارائیها ۱۱۶۳۴۷۰۰۰
سرقفلی حاصل از تلفیق ۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۴۲۵۵۶۱۳۹۶۸
جمع دارئیها ۵۵۴۲۶۲۹۳۲۰۵
بدهیهای جاری :
حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۱۰۸۴۵۰۴۲۸۲
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۳۳۸۵۸۹۲۷۸۱
پیش دریافتها ۲۴۲۰۴۰۰۹۸
ذخیره مالیات ۱۲۰۶۳۵۶۱۵
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۴۲۶۶۰۶۸۳۰۰
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۳۸۷۷۰۶۸۲۷۹۳
جمع بدهیهای جاری ۴۷۸۶۹۸۲۳۸۶۹
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۴۴۵۴۲۴۲۱۹
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۱۲۹۰۴۰۲۶۵۵
جمع بدهیهای غیرجاری ۱۷۳۵۸۲۶۸۷۴
جمع بدهیها ۴۹۶۰۵۶۵۰۷۴۳
حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۲۱۸۱۰۰۲۸
سود (زیان) انباشته ۷۲۰۱۱۶۷۵۶۶
جمع حقوق صاحبان سهام ۵۸۲۰۶۴۲۴۶۲
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۵۵۴۲۶۲۹۳۲۰۵

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )
ترازنامه
سال۸۷
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۳۱۰۶۶۸۲۴۳۴
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۲۴۶۰۶۷۷۰۷۶۷
سایر حسابهای دریافتنی ۴۱۳۰۶۹۳۸۴۷
موجودی مواد وکالا ۸۲۰۲۱۸۷۰۵۹
سفارشات و پیش پرداختها ۸۳۱۵۶۱۵۷۲
جمع دارائیهای جاری ۴۰۸۷۷۸۹۵۶۷۹
دارائیهای غیرجاری :
دارائیهای ثابت مشهود ۱۲۶۷۸۵۱۳۸۶۲
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۱۲۸۲۸۸۸۹۸۲
سایر دارائیها ۲۳۵۲۰۰۱۹۹
سرقفلی حاصل از تلفیق ۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۴۱۹۶۶۰۳۰۴۳
جمع دارئیها ۵۵۰۷۴۴۹۸۷۲۲
بدهیهای جاری :
حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۸۲۰۸۲۳۳۰۰
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۲۱۴۷۹۱۹۸۵۹
پیش دریافتها ۳۹۳۹۳۸۹۸
ذخیره مالیات ۲۱۰۰۷۶۲۷
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۳۷۹۸۳۸۴۶۶۹
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۳۹۳۷۷۴۲۶۲۰۲
جمع بدهیهای جاری ۴۶۲۰۴۹۵۵۵۵۵
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۰
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۱۷۰۹۸۵۱۵۷۴
جمع بدهیهای غیرجاری ۱۷۰۹۸۵۱۵۷۴
جمع بدهیها ۴۷۹۱۴۸۰۷۱۲۹
حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۲۱۸۱۰۰۲۸
سود (زیان) انباشته ۵۸۶۲۱۱۸۴۳۵
جمع حقوق صاحبان سهام ۷۱۵۹۶۹۱۵۹۳
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۵۵۰۷۴۴۹۸۷۲۲

شرکت کارا امین ارتباط ( سهامی عام )
ترازنامه
سال۸۸
داراییهای جاری : ریال
موجودی نقد ۸۷۴۶۷۶۲۵۳۱
حسابها واسناد دریافتنی تجاری ۲۰۳۹۲۰۰۶۲۷۰
سایر حسابهای دریافتنی ۴۳۰۸۸۸۴۹۹۲
موجودی مواد وکالا ۱۰۸۱۱۰۰۲۴۷۰
سفارشات و پیش پرداختها ۷۵۱۹۷۲۳۱۲
جمع دارائیهای جاری ۴۵۰۱۰۶۲۸۵۷۵
دارائیهای غیرجاری :
دارائیهای ثابت مشهود ۱۲۲۴۶۷۷۳۸۴۶
سرمایه گذاریهای بلندمدت ۱۲۸۲۸۸۸۹۸۲
سایر دارائیها ۱۳۸۹۰۰۱۹۹
سرقفلی حاصل از تلفیق ۰
جمع دارائیهای غیرجاری ۱۳۶۶۸۵۶۳۰۲۷
جمع دارئیها ۵۸۶۷۹۱۹۱۶۰۲
بدهیهای جاری :
حسابها واسناد پرداختنی تجاری ۱۸۹۰۱۶۵۹۰۰
سایر حسابها و اسناد پرداختنی ۱۶۳۷۰۶۱۹۵۰
پیش دریافتها ۴۶۵۴۵۴۰۷
ذخیره مالیات ۰
سود سهام پیشنهادی و پرداختنی ۳۷۹۸۳۸۴۶۶۹
تسهیلات مالی دریافتی کوتاه مدت ۴۴۰۲۰۷۱۳۹۹۸
جمع بدهیهای جاری ۵۱۳۹۲۸۷۱۹۲۴
بدهیهای غیرجاری :
تسهیلات مالی دریافتی بلند مدت ۰
ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان ۱۹۵۱۷۵۹۹۲۵
جمع بدهیهای غیرجاری ۱۹۵۱۷۵۹۹۲۵
جمع بدهیها ۵۳۳۴۴۶۳۱۸۴۹
حقوق صاحبان سهام :
سرمایه(۱۲میلیون سهم یک هزار ریالی تمام پرداخت شده) ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰
اندوخته قانونی ۱۰۲۱۸۱۰۰۲۸
سود (زیان) انباشته ۷۶۸۷۲۵۰۲۷۵
جمع حقوق صاحبان سهام ۵۳۳۴۵۵۹۷۵۳
جمع بدهیها و حقوق صاحبان سهام ۵۸۶۷۹۱۹۱۶۰۲

شرکت کارا امین ارتباط
صورت سود وزیان
سال۸۴

فروش خالص ۲۹۸۳۴۷۰۸۰۰۷
بهای تمام شده کالای فروش رفته ۲۳۸۲۶۶۳۵۵۳۳
سود ناخالص ۶۰۰۸۰۷۲۴۷۴
هزینه های فروش، اداری و عمومی ۳۷۶۹۳۴۶۴۲۶
خالص سایر درآمدها وهزینه های عملیاتی ۲۹۵۵۳۷۳۶۳
سود(زیان)عملیاتی ۱۹۴۳۱۸۸۶۸۵
هزینه های مالی ۱۹۵۶۹۴۳۷۲۸
خالص سایر درآمدها وهزینه های غیرعملیاتی ۵۱۵۶۸۸۳۱۵
سود قبل از مالیات(زیان) ۵۰۱۹۳۳۲۷۲
مالیات ۵۸۸۳۵۲۸۵
سود(زیان)خالص ۴۴۳۰۹۷۹۸۷

شرکت کارا امین ارتباط
صورت سود وزیان
سال۸۵

فروش خالص ۴۷۳۹۹۹۱۹۵۱۰
بهای تمام شده کالای فروش رفته ۳۸۰۱۳۳۶۶۸۳۰
سود ناخالص ۹۳۸۶۵۵۲۶۸۰
هزینه های فروش، اداری و عمومی ۶۱۰۵۲۹۳۶۵۹
خالص سایر درآمدها وهزینه های عملیاتی ۲۷۳۴۹۸۸۳۵
سود(زیان)عملیاتی ۳۰۰۷۷۶۰۱۸۶
هزینه های مالی ۳۶۴۴۱۳۸۷۲۰
خالص سایر درآمدها وهزینه های غیرعملیاتی ۱۱۹۱۲۲۰۸۹۲
سود قبل از مالیات(زیان) ۵۵۴۸۴۲۳۵۸
مالیات (۲۱۹۰۰۵۹۱)
سود(زیان)خالص ۵۳۲۹۴۱۷۶۷

شرکت کارا امین ارتباط
صورت سود وزیان
سال۸۶

فروش خالص ۳۴۴۹۳۳۳۷۳۲۳
بهای تمام شده کالای فروش رفته ۳۰۱۴۳۰۶۷۲۰۷
سود ناخالص ۴۳۵۰۲۷۰۱۱۶
هزینه های فروش، اداری و عمومی ۵۰۸۷۶۳۴۳۸۵
خالص سایر درآمدها وهزینه های عملیاتی ۵۲۴۹۳۷۱۶۳
سود(زیان)عملیاتی (۱۲۶۲۳۰۱۴۳۲)
هزینه های مالی ۵۵۱۳۱۵۰۷۷۹
خالص سایر درآمدها وهزینه های غیرعملیاتی ۱۹۵۰۵۵۴۲
سود قبل از مالیات(زیان) (۶۷۵۵۹۴۶۶۶۹)
مالیات ۰
سود(زیان)خالص (۶۷۵۵۹۴۶۶۶۹)